کرکره برقی

کرکره برقی عموماً در کرکره برقی مغازه از تیغه کرکره آلومینیوم استفاده می شود ، نکته ای که در انتخاب تیغه الومینیوم برای کرکره برقی فروشگاه حائز اهمیت است این است که تیغه کرکره برقی از بیلت ۶۰۶۳ آلومینیوم ساخته شده باشد تا دارای دوام بیشتری باشد و هنگام چرخش سر و صدای کمتری را از کرکره شاهد باشیم . در تصویر بالا انواع کرکره برقی الومینیوم قابل مشاهده است که رایج ترین نوع تیغه کرکره آلومینیومی تیغه ۸۰ یک پل ( تیغه کرکره قرمز رنگ در تصویر بالا ) است ، ولی جهت کرکره مغازه و فروشگاههایی با عرض و ارتفاع خیلی زیاد ( مثلاً عرض ۶٫۵ متر و ارتفاع ۴٫۵ متر و بیشتر ) بهتر است از تیغه کرکره ۱۰۰ دوپل ( تیغه کرکره زرد رنگ در عکس فوق ) استفاده شود .

کرکره برقی

 

جهت هماهنگی کرکره برقی ساختمان با نمای کلی فروشگاه می توان از کرکره با رنگ های غیر سفید و یا کرکره بصورت ترکیبی از کرکره آلومینیوم و تیغه کرکره پانچ و یا ترکیب تیغه کرکره آلومینیوم و تیغه کرکره پلی کربن شفاف استفاده نمود . همچنین جهت مغازه هایی که امنیت در آنها از اهمیت بالایی برخوردار است و نیاز است در هنگام شب داخل مغازه دیده شود ( مانند بانک ها ، صرافی ها ، طلا فروشی ها ، فرش فروشی ها و … ) می توان از کرکره با تیغه کرکره پلی کربن شفاف استفاده نمود .

بررسی موتور کرکره فروشگاه و مغازه :

با توجه به این مورد که موتور کرکره توبلار جهت استفاده در کرکره مغازه طراحی و ساخته شده است این نوع موتور کرکره در این کاربرد بسیار رایج است ولی محدودیتی که در استفاده از این موتور داریم این است که جهت کرکره برقی های بزرگ با وزن بالا این نوع موتور جوابگو نیست و همچنین این موتور عموماً فاقد برق اضطراری UPS می باشد، جهت مغازه هایی با دهنه بزرگ و کرکره سنگین وزن استفاده از موتور کرکره ساید و یا موتور کرکره توبلار صنعتی بسیار مناسب تر است .

تجهیزات ایمنی کرکره برقی فروشگاه و مغازه :

جهت جلوگیری از دستکاری موتور کرکره برقی بهتر است رول کرکره به سمت داخل فروشگاه باشد ولی در جاهایی که امکان رول به داخل را نداریم و ناگزیر رول کرکره به سمت خیابان نصب می شود ، بهتر است برای کرکره جاقفلی و کاور محافظ موتور نصب گردد.