چگونگی نگهداری از در و پنجره های دوجداره upvc

چگونگی نگهداری از در و پنجره های دوجداره upvc بسیار اهمیت دارد. اگر بخواهید بیشترین بهره را از در و پنجره های دوجداره UPVC خود ببرید؛ رعایت برخی از نكات باعث می شود، كارایی و عمر این پنجره ها بیش از پیش بالا رود. این نكات به قرار زیر است:

با فاصله های زمانی معین، تمام قطعات مكانیكی و متحرك درو پنجره ها را روغن كاری كنید. البته روغن كاری باید توسط روغن های رقیق موجود انجام شود.

به منظور دوام بیشتر لاستیك های درزگیر در و پنجره های دوجداره، در بازه زمانی مشخص حداكثر سه ماه یكبار آن ها را توسط پارچه ای حاوی صابون مایع تمیز كنید. زیرا این عمل نرمی، انعطاف و تمیزی لاستیك ها را به ارمغان می آورد.

برای تمیز كردن در و پنجره ها می توانید از مخلوط آب و صابون استفاده كنید تا بدون باقی گذاشتن اثر گردو غبار، در و پنجره ها را براق سازد.

پارچه ای را كه جهت تمیز نمودن پنجره ها انتخاب می كنید، می بایست بدون پرز باشد تا بتوان به راحتی سطوح در و پنجره ها را تمیز كرد.

اگر پس از نصب در و پنجره های دوجداره upvc، هنوز فعالیت های اجرایی ساختمان باقی مانده است، می بایست، كاور روی در و پنجره ها كنده نشود تا از آسیب به آن ها جلوگیری كند. همچنین نبایستی این كاور ها به مدت طولانی بر روی در و پنجره ها باقی بماند. چراكه ممكن است اثر چسب تا مدت ها بر روی آنها باقی بماند.

به طور مرتب دستگیره ها و قسمت های متحرك دیگر در و پنجره های دوجداره upvc را وارسی كنید كه شل و هرز نشده باشند. معمولا” با چك كردن منظم این قسمت ها، می توان پیچ مربوطه را یافت و آن را پیش از بروز مشكل محكم كرد.

در هنگام فعالیت های بازسازی از قبیل نقاشی و سیمانكاری و … لازم است تا روی در و پنجره های دوجداره upvc را با پوشش مناسبی پوشاند تا آسیبی به آن نرسد. در صورت آلوده شدن در و پنجره ها لازم است تا بدقت آنها را تمییز كرد تا وجود این مواد باعث كدر شدن سطوح پنجره نشود.

با توجه به تنوع یراق آلات در نظر گرفته شده، جهت در و پنجره های دوجداره UPVC ، می بایست دستور العمل های مفیدی كه از طرف سازنده در خصوص نحوه استفاده از آن ها ارائه می گردد، به دقت صورت پذیرد تا در صورت بروز هر گونه مشكل، بتوان آن را بر طرف كرد.

از نزدیك نمودن وسایل حرارت زا همچون آتش جوشكاری و یا شعله مستقیم به در و پنجره های دوجداره UPVCاجتناب كنید.

رعایت موارد مذكور در رابطه با تمیز كردن و مراقبت از در و پنجره ها، می تواند زیبایی و سلامت دایمی آن ها را تضمین كند.